Ziołowy zakątek

obrazek 08 listopada, Piątek 2019

Niezwykli goście w Ziołowym Zakątku

   

  7 listopada w Ziołowym Zakątku odbyły się niezwykłe warsztaty z cyklu „Akademia Kulinarna – Gotowanie z Karolem Okrasą”. Organizowane są nieprzerwanie od 13 lat przez Stowarzyszenie Polska Wódka - Polish Vodka Association.

     Uczestniczą w nim przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego w Polsce i ich współmałżonkowie. Tym razem w warsztatach uczestniczyli przedstawiciele Placówek Dyplomatycznych z 13 krajów świata: Białorusi, Filipin, Indonezji, Korei, Kolumbii, Libii, Łotwy, Malezji, Mołdawii, Panamy, Słowenii, Sri Lanki i Tajlandii.

     Celem akademii jest pokazanie polskiej kultury i tradycji kulinarnej oraz pozyskanie wpływowych entuzjastów Polski pośród światowej dyplomacji.

     Przed rozpoczęciem warsztatów, w obecności Pana dr Mirosława Angielczyka, goście mieli okazję poznać z bliska Podlaski Ogród Botaniczny i posłuchać niezwykłych historii związanych z ziołami i naszym regionem. Podlaskie tradycje, zwyczaje, obrzędy zrobiły na słuchaczach ogromne wrażenie.   Same warsztaty gotowania, prowadzone przez Mistrza Kuchni Karola Okrasę, również odbyły się w Ogrodzie, a goście mieli okazję zobaczyć jak przygotować przepyszne dania, na świeżym powietrzu…na palenisku.

     Po wizycie w Ogrodzie, goście zostali zaproszeni do Zielarni Ziołowego Zakątka, na kolejne warsztaty, tym razem nalewkowe, prowadzone przez dr Mirosława Angielczyka. Pod bacznym okiem Andrzeja Szumowskiego, prezesa zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka, uczestnicy mieli możliwość stworzenia własnych nalewek ziołowych.

     Na koniec wizyty goście zostali zaproszeni na tradycyjny podlaski obiad w Karczmie, gdzie nadal toczyły się dyskusje o naszym podlaskim regionie, z którym zarówno Karol Okrasa, Andrzej Szumowski jak i Mirosław Angielczyk są niezwykle związani.