Ziołowy zakątek

Galeria rzeźb w kamieniu

     Wszystkich gości Ziołowego Zakątka zapraszamy do obejrzenia jedynej w naszym regionie galerii rzeźby w kamieniu. W różnych miejscach Ośrodka, w pracowni rzeźbiarskiej, wśród ziół i kwiatów Ogrodu Botanicznego, pojawiają się zwierzęta wykonane z polnych kamieni: jaszczurki, żaby, ślimaki, sowy, śpiące koty, gąski, a nawet motyle. Zastygły w głazie narzutowym niedźwiedź pozuje do zdjęć przed Domem Przyrodnika. Znajdą tu Państwo nie tylko rzeźby zwierząt, ale także ludzi. Z pobliskiego lasu, z workiem ziół na plecach, powraca do domu utrudzona zielarka. Ziołowe SPA dyskretnie upiększają kobiece akty.

     Kolekcja rzeźb prezentowana jest w dwóch głównych przestrzeniach wystawowych: na dziedzińcu przed hotelem oraz w kamiennej rotundzie na terenie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. Część prac obejrzeć można w restauracji i w pracowni.

 

Szczegółowe informacje: Szczepan Kowalczuk, tel. 532 588 417

 

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Maleńkie – w rzecznym piasku, polne – pilnie wybierane przez rolników z ich upraw, wielkie głazy narzutowe – pozostałości z podróży lodowca.

Kamienie istnieją miliony lat. Ich barwa, struktura, kształt mówią o zawartych w nich minerałach, wysokiej temperaturze i ciśnieniu, w którym powstawały. Matowa powierzchnia, rysy, pęknięcia – to ślady ich wędrówki z głębi ziemi, to powtarzające się w nieskończoność cykle zimy i lata.

Kamień na pozór może wydawać się materiałem zimnym, twardym, martwym. Kiedy jednak pozna się go głębiej, oczyści z wierzchniej skorupy okrywającej jego żyjące od milionów lat ciało, zrozumieć można, że każdy kamień stanowi jedyną w sobie indywidualność.

W porównaniu do długości naszego życia kamień starzeje się niesłychanie powoli. Dla nas pozostaje praktycznie niezmienny.